Velkoformátová kermika Neolith se díky svým vlastnostem stává neodmyslitelnou součástí moderní architektury. Je to velkoformátová keramika, která je díky svým vlastnostem vhodná pro aplikaci na odvětrané fasády, nebo na fasády kontaktně lepené. Je lehká, nenasákavá, odolná vůči mrazu a vysokým teplotám, protože je podlepená skleněným vláknem je i velmi pevná. Formátování vodním paprskem umožňuje realizace jakéhokoli tvaru dle požadavku klienta.

MATERIÁL JE:

 • UV-stálý, takže neprobíhají žádné barevné změny
 • omyvatelný
 • odolný vůči kyselinám a organickým rozpouštědlům
 • vysokoodolný vůči mechanickému poškození
 • mrazuvzdorný a odolný vůci vodě

Maximální rozměr obkladu pro kontaktní lepení fasád je 500 mm x 1 500 mm. Doporučená tloušťka obkladu 3 - 6 mm. Obklad na fasádě instalovaný kontaktním lepením je vhodné realizovat do výšky 20m. Pro aplikaci velkoformátové keramiky na fasádě výrobce doporučuje použít materiál se světlejšími odstíny barev, konkrétně s odrazivostí více než 20%.

Veškeré informace vám poskytneme u nás v atelieru, máme k dispozici vzorníky a odborníky na technické řešení vašeho nápadu nebo projektu....

fasády1

 fasády2

 fasády3

fasády4

fasády5

fasády6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3D sklo je tvrdý, odolný materiál, který nemění barvu ani působením UV záření.

Skleněné obklady jsou ideálním řešením pro individuální ztvárnění povrchové úpravy stěny v kuchyni, koupelně, obývací místnosti, baru...

Struktura skla s 3D efektem, rozzáří Váš interiér a zároveň poskytne ochranou plochu za pracovní deskou. Povrch skleněného obkladu nemá na povrchu žádné póry a je dokonale hladký. Skleněné obklady opticky zvětší Váš interiér a dodají mu eleganci. Dokonalost povrchu a žádné póry. Sklo je volba, která zaručí absolutní hygienu. Zalitá textura vytváří dojem hloubky a dynamiky. Možnost volby motivu pro realizaci tisku na sklo nabízí klientovi obrovské množství alternativ pro uspokojení konkrétních potřeb. Aplikované motivy na skle mohou být dodané samotným klientem. Každá deska je vyráběná na míru, přesně zaměřená 3D skenerem a zpracovaná CAD technologií.

Montáž skleněných obkladů

Montáž může probíhat jedním ze tří možných způsobů:

 • lepením skleněného obkladu přímo na stěnu lepidlem na bázi polymeru

 • přichycením k podkladu pomocí vrutů a hmoždinek

 • osazením skleněného obkladu do hliníkových profilů – jeden je osazený např, na pracovní desce, druhý je upevněný na spodní straně skříněk kuchyňské linky. Tento způsob je velmi vhodný při velkých nerovnostech stěn.

Údržba a ošetřování materiálu 3D sklo

Skleněné povrchy doporučujeme omývat vodou s přidaným saponátem, nebo čistícím prostředkem na bází octu a lihu. Nedoporučujeme používat prostředky s abrazivními (brusnými) částicemi, nebo houbičky s ocelovou vlnou. Povrch sice nepoškodí, ale časem můžou způsobit jeho zmatnění.

VZORNÍKY SKEL, BAREV A OSTATNÍ INFORMACE JSOU K DISPOZÍCI U NÁS V ATELIERU (schůzku je nutné si sjednat předem).

3Dsklo tabulka

 3Dsklo1

3Dsklo2

3Dsklo6

3dsklo5

 

 

Interiérové a fasádní barvy a dekorativní materiály pro stěny a podlahy....

Spolupracujeme s výhradním dovozcem interiérových a fasádních barev a dekorativních materiálů italského výrobce, který zastupuje také další významné výrobce barev a dekorativních materiálů pro stěny a podlahy.

Umíme nabídout širokou škálu materiálů a výrobků určených pro ochranu a dekoraci interiérů a fasád, včetně povrchových úprav podlah. Od penetrací a vyrovnávacích tmelů, až po originální i klasické dekorace povrchů. Vysoká kvalita těchto výrobků je určující podmínkou jejich výběru. Věříme, že kvalitu úměrnou výhodným cenám od výhradního dovozce ocení každý, kdo kromě dekorativního vzhledu požaduje i záruku vysoké životnosti a odolnosti, vynikajících užitných hodnot a snadné údržby.

Součástí naší nabídky jsou:

 • interiérové a exteriérové barvy, omítkoviny, laky, lazury, izolační a podlahové barvy
 • originální a vysoceodolné dekorativní úpravy podlah a povrchů
 • nejširší výběr interiérových lišt, rozet, sloupů a dalších doplňků z polystyrenu, polyuretanu, duropolymeru, sádry a betonu
 • fasádní lišty a profily, včetně výroby oblouků a atypických prvků
 • tapety, fototapety, fresky, napínané podhledy

omítky1

omítky2

omítky3

omítky 4

omítky5

Více také ve fotogalerii (připravujeme)

Marocký štuk (označován také jako Tadelakt) je velmi stará forma malířské techniky.

Jedná se o voděodolnou lesklou omítku na bázi vápna pro vnější i vnitřní použití, která je dodávána ve formě prášku. Díky síle a vzhledu podobnému mramoru jde o materiál ideální pro koupelny, krby, desky stolů, schodiště, sloupy a jiné ornamentální účely. Tato krásná konečná omítka navazuje na tradiční marocký štuk, tadelakt. Tadelakt, volně přeloženo, znamená „leštit“. V tomto případě to znamená, že téměř hotový vápenný povrch je vyleštěn kamenem, přičemž je do povrchu vetřeno mýdlo , jehož základem je čistý olivový olej, dodá povrchu lesk a navíc, co je snad ještě důležitější, zajistí trvalou odolnost proti vlhkosti.

Společnost, která pro nás tyto povrchové úpravy provádí, dováží tento materiál z Maroka a obarvuje jej pomocí půdních pigmentů. Tím je zajištěno, že tento 100% přírodní materiál je k dispozici v 8 standardních barevných provedeních, které mají všechny přírodní vzhled.

Jedná se o velmi efektní a praktický materiál, který je svou nadčasovostí vhodný jak pro moderní tak stylové interiéry. Je voděodolný, hygienický a bezesparý.

mš2

mš3

mš4

mš5

Více také ve fotogalerii (připravujeme)

 

....inovativní systém obkladu schopný uspokojit rozlišné projektové požadavky a umožnit celkové vyjádření kreativního ducha a fantazie...to je Arte Viva.

Je ideální pro realizaci podlah a obkladů za použití biokompatibilních jednosložkových přípravků bez obsahu ředidel, které umožňují během krátké doby docílit jedinečných a osobitých estetických efektů.

I díky své omezené tloušťce vrstvy, přibližně 2 mm, systém Arte Viva představuje dokonalé spojení všestrannosti a přizpůsobitelnosti jakýmkoli požadavkům, prostředí, vybavení a nabízí možnost vytvářet umělecké a dekorativní efekty. Proto je ideálním řešením pro jedinečnou a originální úpravu soukromých i veřejných prostorů, obchodů, kanceláří, kosmetických salonů, koupelen a bytových doplňků jako jsou například pracovní kuchyňské plochy a nábytek.

Systém Arte Viva je vhodný pro aplikaci na jakýkoli povrch, starý či nový, na podlahu či stěnu, ve vnitřních či venkovních prostorech, na pálené cihly, mramor, cement, kámen, sádrokarton, sklo, keramiku apod. a na vyhřívané podlahy.

 • EKOLOGICKÝ A VÍCEÚČELOVÝ - skládá se z jednosložkových výrobků ve vodní emulzi a přírodních křemičitanových přísad
 • PRODYŠNÝ A BEZ ZÁPACHU
 • ORIGINÁLNÍ A KREATIVNÍ - výsledný efekt je vždy jiný, všechny aplikace jsou velmi osobité
 • PRAKTICKÝ - snadné a rychlé čistění a údržba
 • ZÁRUKA KVALITY - realizovaný odborným personálem zaručuje dlouhodobou kvalitu a životnost
 • CERTIFIKACE

....umíme zajistit samozřejmě realizaci, vybereme s vámi ten pravý povrch i barvu....

 podlahy1

podlahy2

podlahy3

podlahy4

Více také ve fotogalerii (připravujeme)