PRACOVNÍ DESKY S RÁMEČKEM SLUŽBY S RÁMEČKEM ÚVOD SPECMATERIÁLY   

 

 

Marocký štuk (označován také jako Tadelakt) je velmi stará forma malířské techniky.

Jedná se o voděodolnou lesklou omítku na bázi vápna pro vnější i vnitřní použití, která je dodávána ve formě prášku. Díky síle a vzhledu podobnému mramoru jde o materiál ideální pro koupelny, krby, desky stolů, schodiště, sloupy a jiné ornamentální účely. Tato krásná konečná omítka navazuje na tradiční marocký štuk, tadelakt. Tadelakt, volně přeloženo, znamená „leštit“. V tomto případě to znamená, že téměř hotový vápenný povrch je vyleštěn kamenem, přičemž je do povrchu vetřeno mýdlo , jehož základem je čistý olivový olej, dodá povrchu lesk a navíc, co je snad ještě důležitější, zajistí trvalou odolnost proti vlhkosti.

Společnost, která pro nás tyto povrchové úpravy provádí, dováží tento materiál z Maroka a obarvuje jej pomocí půdních pigmentů. Tím je zajištěno, že tento 100% přírodní materiál je k dispozici v 8 standardních barevných provedeních, které mají všechny přírodní vzhled.

Jedná se o velmi efektní a praktický materiál, který je svou nadčasovostí vhodný jak pro moderní tak stylové interiéry. Je voděodolný, hygienický a bezesparý.

mš2

mš3

mš4

mš5

Více také ve fotogalerii (připravujeme)